Najava: Erasmus+ stručna praksa, 1. krug natječaja za ak. god. 2023./24.

10.05.2023., Erasmus natječaji, Ostale obavijesti

Poštovane studentice i studenti,

u pripremi je 1. krug natječaja za Erasmus+ stručnu praksu za ak. god. 2023./24.

Kratku obavijest možete naći i na mrežnim stranicama Sveučilišta (ovdje).

Sveučilište u Zagrebu Natječaj planira objaviti u drugoj polovici svibnja 2023.

Napomene:

1) Predviđa se najraniji mogući polazak na mobilnost od 11.9.2023. (2. ponedjeljak u mjesecu), pod uvjetom pravovremene prijave studenta (molimo, vidjeti stavku 2).

2) Kao i do sada, izgledno je da će natječaj biti otvoren tijekom duljeg perioda, tj. do isteka planiranih/raspoloživih financijskih sredstava. Svejedno je neophodno da se dovoljno rano prijavite na natječaj, a ovisno o tome kada planirate započeti s praksom (primjerice, ako prijavu dostavite nakon 15.6.2023., na praksu ćete moći krenuti tek od 16.10.2023. – ovi rokovi će biti dodatno pojašnjeni u samom tekstu natječaja).

Parcijalni rezultati natječaja, za prijave pristigle tijekom prethodnih mjesec dana, planiraju se objavljivati periodički.

3) Molimo, obratite pažnju na opcije dodatne financijske potpore za studente s manje mogućnosti, koje će biti naznačene u sklopu Dodatka II natječaju.

4) Dio prijavnih dokumenata i pojašnjenja već sada možete pronaći na “Dokumenti i obrasci za 2023/24“. Dokument “Suglasnost ECTS koordinatora” trenutno još nije dostupan.