Obavijest o Erasmus+ UK – Post-brexit – razmjeni za akademsku godinu 2019./2020.

25.02.2019., Ostale obavijesti

Vezano za Erasmus+ KA103 – programske zemlje, studentske razmjene i razmjene osoblja za 2019. godinu, podsjećamo na Brexit situaciju, prilažemo podsjetnik te i nove informacije od Ampeu:

U ovom trenutku posebno obratite pažnju na studijske (SMS) boravke za koje radite odabir kandidata i rangirate studente. Nitko ne može savjetovati da ih ne odaberete za izbore UK odredišnih ustanova jer je situacija još neizvjesna, ali postoji mogućnost da se Erasmus+ SMS mobilnost u UK neće moći ostvariti u ak.god. 2019./20., Ampeu predlaže alternativne ustanove. Naš je savjet da prije odabira na UK sveučilišta, za dodatne informacije ili savjete i direktno kontaktirate vaše partnere te donesete najbolju odluku za studenta.

Isto upozorenje se odnosi i na 3. krug stručne prakse za 2018./19. za studente koji će biti objavljen uskoro jer njihova će razmjena započeti iza ožujka 2019.

Za mobilnosti osoblja, dodatne informacije dolje u emailu Ampeu.

S obzirom na neizvjesnost političkih dogovora vezanih uz izlazak Ujedinjenog Kraljevstva iz Europske unije, nažalost ne možemo dati više informacija o statusu mobilnosti koje bi započele nakon 29.3.2019.  Više informacija možete pronaći na poveznici Europske komisije: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/news/brexit-protecting-learners-ongoing-erasmus-mobility-exchanges_en.  Situacija se odnosi na sve sudionike mobilnosti – studente i osoblje. EK je najavila dopunjavanje često postavljanih pitanja čim će okolnosti to dopuštati.

Dobar risk managment značio bi da se za planirane mobilnosti zbog očite neizvjesnosti pronađu alternativna odredišta mobilnosti.