Najava: 1. krug Natječaja – Erasmus+ stručna praksa, 2019./20.

12.04.2019., Ostale obavijesti, Stipendije i natječaji

Poštovani,

javljamo da je u pripremi 1. krug Natječaja za Erasmus+ stručnu praksu za 2019./20.

Natječaj planiramo otvoriti u svibnju 2019. Po otvaranju Natječaja svakako ću poslati još jednu obavijest.

Vezano uz mogući početak mobilnosti: plan je da to bude u vremenskom okviru od najranije sredine srpnja 2019. – najkasnije 31.12.2019. (Napomena: ovo je trenutni, okvirni plan; za detalje i moguće izmjene, ljubazno molimo da također obratite pozornost na sam tekst natječaja, kad bude objavljen.)

Ovim putem također ukazujem pozornost na niz novih obrazaca i dokumenata za ak. god. 2019./20. koji su trenutno u pripremi i neki od njih se već mogu pronaći ovdje: http://www.unizg.hr/suradnja/medunarodna-razmjena/razmjena-studenata/strucna-praksa/dokumenti-i-obrasci/2019-2020/ (stranicu postupno ažuriramo s novim podacima i dokumentima).

Između ostalog, podsjećam na moguće koristan dodatni alat, tzv. “EK kalkulator“, koji omogućuje izračun trajanja mobilnosti sukladno pravilima Europske komisije, a koji smo obvezni primjenjivati u provedbi ovog programa. Upisom željenih datuma početka i završetka mobilnosti dobiva se izračun trajanja mobilnosti u danima (npr. 91 dan = 3 mjeseca i 1 dan), predviđen za financiranje. Ovo smatramo važnim jer (1) princip izračuna nije intuitivan, i (2) često se studenti uslijed neinformiranosti prijavljuju za periode kraće od minimalnih 2 mjeseca koji su propisani pravilima programa (npr. ako računaju izbjeći vikend). Ljubazno ovim putem upućujemo da, ako ste u mogućnosti, savjetujete studentima korištenje ovog alata kao provjeru trajanja mobilnosti.