SOFTVETS Poduzetnički izazov za studente veterine i poduzetništva

12.12.2019., Stipendije i natječaji

U suradnji Veterinarskog fakulteta sa Zagrebačkom školom ekonomije i managementa (ZŠEM), krajem studenog održan je „ Student Challenge“ unutar projekta SOFTVETS. Upravo na ovaj način potaknuta je suradnja studenata dva potpuno različita fakulteta, studenata veterinarske medicine te studenata ekonomije. Iako su naizgled različiti fakulteti, ono što ih povezuje je poduzetništvo. Zajednički zadatak studenata bio je istražiti, prepoznati te iznijeti primjere najboljih inovacija i poduzetništva u veterini. Okupilo se 30 studenata, od kojih je 8  obranih od strane koordinatorice projekta Lade Radin, imalo priliku prezentirati o veterinaru ili firmi koje su odabrali kao sjajan primjer inovacije i poduzetništva u veterinarskoj profesiji. Ukratko su opisali pojedinca ili grupu, zašto su baš njih odabrali, što oni nude i koje su ciljeve ostvarili tijekom određenog razdoblja. Isto tako, na koji način upravo oni pridonose poboljšanju i unapređenju veterinarske profesije, ali i kako se nose sa životnim izazovima u svojoj okolini.

Prezentirane su aplikacije za izračunavanje doze lijeka, pametne igračke i kamere za kućne ljubimce, popularizacija veterinarske profesije kroz društvene mreže, uspješan primjer veterinarske ambulante u malome gradu. Rezultati projekta će biti korišteni u oblikovanju programa za edukaciju nastavnika veterinarske medicine kroz koje će eminentni profesori s europskih veterinarskih fakulteta i sveučilišta podučavati naše nastavnike podučavanju životnih vještina.

Naposljetku su dr. sc. Lada Radin i dr. sc. Tina Lee Odinsky Zec podijelile nagrade sponzora PurinaProplan. Zajedničkom suradnjom fakulteta, prezentiranjem i druženjem studenata koristili smo sve „životne vještine“ (komunikacijske vještine, poduzetništvo, digitalne vještine) koje obuhvaća i promiče SOFTVETS projekt.

Sunčica Sertić, studentica