Tečaj trajne izobrazbe „Ante mortem i post mortem pregled goveda i svinja“

23.01.2019., Cjeloživotno obrazovanje

11. – 13.02. 2019.

Veterinarski fakultet, PIK Vrbovec

Sažetak tečaja

Tečaj je namijenjen ovlaštenim veterinarima koji obavljaju poslove službenih kontrola u objektima za klanje goveda i svinja. Tečaj predstavlja nadogradnju na stečena znanja u dodiplomskom studiju, s obzirom na suvremene trendove i promjene u ovom području. Polaznicima će u teorijskom dijelu tečaja biti prezentiran europski zakonodavni okvir u području službenih kontrola i inspekcije mesa, načela ante mortem i post mortem pregleda goveda i svinja, uključujući procjenu dobrobiti životinja prilikom klanja. Prikazat će se postupci procjene upotrebljivosti mesa i organa prema naravi utvrđenih promjena, te procedure uzorkovanja za službene kontrole. Prezentirat će se specifičnosti pregleda vezane uz aktualne biološke opasnosti iz mesa goveda i svinja u kontekstu europske inicijative tzv. „modernizacije inspekcije mesa“. Drugi dio tečaja predviđa dvodnevni praktični rad polaznika u klaonici na ante mortem i post mortem pregledu goveda i svinja.

Voditelj tečaja:

Izv. prof. dr. sc. Nevijo Zdolec,
Ivica Vujević, univ.mag.med.vet.

Suradnici: prof.dr.sc. Petar Džaja, Frane Rupčić, dr.med.vet., djelatnici kontrolnog tijela – Veterinarske stanice Vrbovec, u objektu PIK Vrbovec.

Mjesto održavanja tečaja:

PIK Vrbovec, Vrbovec (1. i 2. dan) od 8 h
Veterinarski fakultet, Zavod za higijenu, tehnologiju i sigurnost hrane (3. dan) od 9 h

Vrednovanje stručnog usavršavanja (HVK): 10 bodova
Trajanje tečaja: 3 dana
Tiskani materijal: Da/CD
Predviđen broj polaznika: Do 5
Uvjetovanost tečaja: dr. med. vet.
Cijena tečaja: 2500,00 kn
Način prijave: Telefonski ili mailom voditelju tečaja
Izv. prof. dr. sc. Nevijo Zdolec: Tel. 01 2390 199; 091 2390 372, 099 2807978
e-mail: nzdolec@vef.hr

Plaćanje: Veterinarski fakultet, Heinzelova 55,  Zagreb, OIB: 36389528408
BANKA: ZAGREBAČKA BANKA
IBAN  HR1723600001101354554
Poziv na broj: 208-17
Svrha uplate :  tečaj-1 208-17-___________________________________

(obavezno upisati OIB UPLATITELJA)

Uplatnicu poslati na fax. 01 2390 123 ili mail nzdolec@vef.hr tjedan dana prije održavanja tečaja.

Više informacija:

TEČAJ TRAJNE IZOBRAZBE „Ante mortem i post mortem pregled goveda i svinja“