Provedba stručne prakse studenata 6. godine u veterinarskim stanicama na području RH

12.05.2020., Ostale obavijesti, Studentska referada

Prema trenutnom stanju popuštanja epidemioloških mjera i preporukama nadležnih tijela,  planirana stručna praksa u veterinarskim stanicama i ambulantama za studente 6. godine studija veterinarske medicine u ak. god. 2019./2020. na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, moguća je pod uvjetom poštivanja svih propisanih mjera od strane Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske i ostalih nadležnih tijela.

Trenutno se odobrava nastavak provedbe stručne prakse u veterinarskim stanicama RH s kojima je Fakultet sklopio Ugovor o suradnji u ak. god. 2019./2020.  Studenti su slobodni samostalno odlučiti žele li već sada obaviti propisanu stručnu praksu ili pričekati eventualno daljnje smirivanje trenutne epidemiološke situacije. Nastavak stručne prakse studenti su dužni potvrditi prodekanici za integrirani studij i studente na e-mail agudan@vef.hr i u Referadi za integrirani studij na vpavicic@vef.hr.

Preporučamo studentima da, ovisno o svom zdravstvenom statusu, u dogovoru s dodijeljenim stručnim mentorom od strane veterinarske stanice dogovore datum početka nastavka prakse. Ukoliko su studenti odabrali veterinarsku stanicu ili ambulantu koja nije blizu mjesta njihovog stanovanja, a trenutno nemaju uvjete vratiti se u mjesto gdje su odabrali provedbu stručne prakse, mogu u dogovoru sa Referadom za integrirani studij promijeniti mjesto obavljanja stručne prakse u drugoj veterinarskoj stanici ili ambulanti s kojom Veterinarski fakultet ima sklopljen Ugovor o suradnji u ak. god, 2019./2020.

Iznimno, studenti koji trenutno zbog zdravstvenog statusa ili pripadnosti rizičnoj skupini neće nastaviti s provedbom stručne prakse, omogućava se provedba prakse od trenutku kada se za to stvore optimalni uvjeti. Studenti su dužni obaviti stručnu praksu i predati svoje dnevnike u referadu za integrirani studij najkasnije tri tjedna prije nego što planiraju diplomirati.

Obavljanje stručne prakse u Upravi za veterinarstvo i u Hrvatskom veterinarskom institutu se odgađa do rujna 2020. Sve dodatne informacije bit će objavljene na službenim stranicama Fakulteta i putem maila godine te predstavnika studenata.