Vremenik Erasmus+ KA103/KA131 aktivnosti (studentske i mobilnosti osoblja) – objave natječaja i rezultata natječaja

06.05.2021., Ostale obavijesti, Stipendije i natječaji, Studentska referada

Poštovani prodekani, ECTS koordinatori i kolege koordinatori za međunarodnu suradnju,

nastavno na vaše upite i upite studenata, te da možete planirati svoje aktivnosti vezane uz Erasmus+ predmete, željeli bismo vas obavijestiti o okvirnim datumima raspisa i objave rezultata Erasmus+ natječaja KA103/KA131 (programske zemlje) u sljedećim mjesecima:

– do kraja ovoga tjedna planira se objava rezultata Erasmus+ natječaja za mobilnost studenata za studijski boravak (SMS) – programske zemlje KA103 za zimski semestar ak. god. 2021./22.

– do sredine svibnja planiramo objavu Erasmus+ natječaja za mobilnost studenata za studijski boravak (SMS) – programske zemlje KA131 (bivši KA103) za ljetni semestar ak. god. 2021./22. Natječaj bi bio otvoren do kraja mjeseca. Budući da se rezultati ovoga natječaja predviđaju za sredinu srpnja, zbog godišnjih odmora i ljetnih praznika, rok za žalbe bio bi otvoren do otprilike 1. rujna kako bi se žalbe zatim mogle riješiti u roku. Detaljni datumi će biti dani u natječaju.

– sredina lipnja: raspis Erasmus+ natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse (SMP) – programske zemlje KA131 (bivši KA103), za najraniji polazak od 1. listopada 2021.

Ovi najavljeni datumi raspisa novih natječaja su okvirni i mogu nešto varirati zavisno od tehničkih mogućnosti i novih informacija o provedbi novog programskoga razdoblja.

Budući da je ostvareno veoma mali broj mobilnosti koje su odobrene na Erasmus+ natječaju za mobilnost (ne)nastavnog osoblja (STA i STT) u ak. god. 2020./2021. – programske zemlje (KA103), produžuje se rok za realizaciju ovih mobilnosti do zaključno 30. rujna 2022. (korisnici ovih mobilnosti bit će o ovom produžetku obaviješteni do kraja tjedna u posebnom mailu) te se novi raspis Erasmus+ natječaja za mobilnost (ne)nastavnog osoblja za programske zemlje, KA131 (bivši KA103) planira u (kasnu) jesen 2021. Osoblje koje planira nove mobilnosti u razdoblju do raspisa novog Erasmus+ natječaja može koristiti mogućnosti razmjene u sklopu drugoga kruga Natječaja za akademsku mobilnost koji će biti raspisan do kraja ovoga tjedna.

Na ostale vaše upite vezane za Erasmus+ aktivnosti i nove mogućnosti u novom Erasmus+ programskom razdoblju odgovorit ćemo pojedinačno, te vas dodatno informirati kako budemo zaprimali nove informacije o aktivnostima novog programskoga razdoblja.

Dodatno na vaše upite, podsjećamo da se novi međuinstitucijski Erasmus+ sporazumi za ak. god. 2021./22. više ne potpisuju te da se prelazi na digitalno ugovaranje i potpisivanje novih međuinstitucijskih Erasmus+ sporazuma za sve sljedeće akademske godine (preko sustava Erasmus Without Paper), o čemu ćemo vas detaljnije u skorije vrijeme informirati. U međuvremenu, sadržaje novih međuinstitucijskih Erasmus+ sporazuma možete načelno dogovarati sa svojim Erasmus partnerima putem maila.

Za dodatne informacije stojimo na raspolaganju.

Koristimo priliku da vas obavijestimo i o sljedećim online informativnim događanjima (više informacija u privitku):

• „Europass digital credential to future-proof your potential“, 10. svibnja 2021. u 13 sati te
  • online informativni dan „Mogućnosti za doktorande i postdoktorande u okviru europskih programa mobilnosti“ koji će se održati u petak 14. svibnja 2021. s početkom u 9.50 sati putem Zoom platforme.

Srdačan pozdrav,
Renata Hranjec