Najava: Erasmus+ stručna praksa, dodatni Natječaj iz sredstava KA103 za period 9.5.-30.9.2022.

22.02.2022., Ostale obavijesti, Stipendije i natječaji, Studentska referada

Poštovani studenti,

u pripremi je novi natječaj za Erasmus+ stručnu praksu, koji će vrijediti samo za mobilnosti u periodu od 9.5. – 30.9.2022.

Sveučilište u Zagrebu Natječaj planira objaviti već prije kraja veljače 2022.

Važno: Za razliku od prethodna dva kruga natječaja za Erasmus+ praksu u ak. god. 2021/22, gdje je financiranje bilo na teret projekta KA131 (novo programsko razdoblje), u ovom slučaju se radi o financiranju iz prošlogodišnjeg projekta (KA103 – staro programsko razdoblje), za koji vrijede prošlogodišnja financijska pravila.

Iz tog razloga, mjesečne stipendije će biti jedino moguće u iznosima 670 ili 720 eur, BEZ mogućnosti posebnih dodataka na osnovu kategorija nepovoljnog položaja studenata odnosno sociostatusa.

Kao i do sad, prijavna dokumentacija za natječaj neće se dostavljati fizički već samo u digitalnom obliku ERASMUS koordinatoru na e-mail: erasmus@vef.unizg.hr

Napomene:

1) najraniji mogući polazak na mobilnost bit će od 9.5.2022., pod uvjetom pravovremene prijave studenta (molimo, vidjeti stavku 2).

2) natječaj bi trebao biti otvoren do 31.3.2022. Međutim, ovisno o dinamici potrošnje planiranih sredstava moguće je i ranije zatvaranje – uz prethodnu najavu. Pri tome, neophodno je da se studenti dovoljno rano prijave na natječaj, ovisno o tome kad planiraju početi s praksom (primjerice, ako dostave prijavu nakon 10.3., na praksu će moći krenuti tek najranije od 1.6.2022. – ovi rokovi će biti dodatno pojašnjeni u samom tekstu natječaja!).

3) Neki od prijavnih dokumenata su trenutno dostupni na “Dokumenti i obrasci za 2021/22“. Molimo da se dokument “Suglasnost ECTS koordinatora” ne ispunjava i ne potpisuje prije same objave natječaja.

4) Sukladno programskm pravilima KA103, iznimno je moguće ostvariti odlazak na mobilnost i u Ujedinjeno Kraljevstvo.