In memoriam – prof. dr. sc. Jure Jerčić (1940. – 2020.)

30.07.2020.,

In memoriam – prof. dr. sc. Jure Jerčić  (1940. – 2020.)

U ponedjeljak, 27. srpnja 2020. godine u 81. godini života preminuo je naš umirovljeni prof. dr. sc. Jure Jerčić. Teško je reći posljednje zbogom čovjeku koji nam je od 1971. godine bio blizak kao suradnik i prijatelj. Trideset i četiri je godina profesor Jure Jerčić proveo radeći na Zavodu za veterinarsku biologiju Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Međutim, i nakon umirovljenja 2005. godine uvijek je imao razumijevanja za svoje suradnike i njihove probleme, njegova je pomoć, i savjetima i djelima, uvijek bila nam dragocjena. Velik je njegov doprinos znanosti i stručnome radu, osobito u području primjene stanične i molekularne biologije te botanike u veterinarskoj medicine. Njegova smrt ostavlja prazninu u našem Zavodu i u našim srcima. Pamtit ćemo ga kao vrsnog znanstvenika, kolegu kojeg smo iznimno cijenili, dragog prijatelja i, nadasve, čovjeka. Iza sebe je ostavio ljubav i poštovanje, ono čemu svatko od nas teži.