Noć muzeja 2020 na Zavodu za veterinarsku biologiju

31.01.2020.,

Veliko nam je zadovoljstvo biti dijelom manifestacije Noći muzeja na Veterinarskom fakultetu 31. siječnja 2020. godine. Zavod za veterinarsku biologiju po prvi puta otvoriti će za javnost zbirku kostiju zvijeri Hrvatske. Zbirka je nastajala tijekom prethodnih 40 godina kao rezultat znanstvenog rada djelatnika Zavoda. Uz navedeno, otvoriti ćemo po prvi puta za javnost i karpološku zbirku sjemenki i plodova. Radi se o izrazito vrijednoj zbirci koja spada u ostavštinu jednog od naših najpoznatijih botaničara prof. Ive Horvata, koja je od šezdesetih godina prošlog stoljeća bila pohranjena na Fakultetu. Sve ćemo začiniti dvjema radionicama kroz koju će te se moći upoznati sa sličnostima i razlikama vuka i psa, te isprobati gađanje strelicama za uspavljivanje životinja u metu medvjeda. Prilikom posjeta omogućiti će se ulaz u laboratorij Zavoda, koji je i danas opremljen izvornim namještajem kojeg je dizajnirao Z. Vrkljan.