Informacije o postupku upisa na studij veterinarske medicine u akademskoj 2024./25. godini.

02.04.2024., Ostale obavijesti, Studentska referada, Upisi u prvu godinu

Studijski program

Veterinarska medicina, sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij, trajanje 6 godina

Preduvjet za upis

Kandidat je tijekom srednjoškolskog obrazovanja morao najmanje dvije godine imati nastavu iz Biologije, Fizike i Kemije – ELIMINATORNI UVJET ZA UPIS NA STUDIJ

Rang-lista

Rang – lista prijavljenih kandidata za upis na studijski program Veterinarska medicina sastavlja se prema sljedećem sustavu bodovanja.

a) Na temelju uspjeha u srednjoj školi   do 370 bodova (37 %)

b) Na temelju položenih ispita na državnoj maturi

• Hrvatski jezik – jedinstvena razina  do 150 bodova (15 %)
  • Matematika- viša razina   do 50 bodova (5 %)
  • Strani (ili klasični) jezik – viša razina   do 100 bodova (10 %)
  • Biologija ili Fizika ili Kemija*  do 300 bodova (30 %)

* Uvjet je za upis na studij položen bar jedan od navedenih predmeta. Ako je kandidat položio dva ili više od navedenih predmeta za bodovanje se uzima onaj predmet iz kojeg je kandidat ostvario bolji uspjeh.

Polaganje ispita obveznog dijela državne mature obvezno je za sve kandidate.

Polaganje ispita izbornog  dijela državne mature obvezno je za sve kandidate.

c) Na temelju dodatnih učenikovih postignuća

• osvojeno jedno mjesto od prva tri mjesta na državnom ili međunarodnom natjecanju iz predmeta Biologija ili Fizika ili Kemija ili strukovnih predmeta veterinarskih škola do 30 bodova (3 %).

Pristupnici iz EU država kojima su priznati bodovi iz materinjeg jezika na nacionalnom vanjsko vrednovanom završnom ispitu umjesto Hrvatskog jezika na državnoj maturi u RH, za upis na studijski program trebaju položiti B2 razinu Hrvatskog jezika na ispitu pri Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Kandidat koji nije odslušao dvije godine nastave iz predmeta Latinski jezik mora taj jezik položiti do upisa u drugu godinu studija.

VAŽNO – SVI UPISNI OBRASCI PREUZIMAJU SE NA DNU STRANICE!

Kandidat je obvezan isključivo preporučenom pošiljkom do 21. lipnja 2024. na adresu fakulteta dostaviti liječničku potvrdu specijaliste školske medicine o zdravstvenoj i psihofizičkoj sposobnosti za studij veterinarske medicine i ispunjenu Izjavu o psihofizičkoj sposobnosti.

Naknadna dostava navedne dokumentacije neće se uvažiti.

Vezano uz zdravstvene kriterije za upis u 1. godinu studija, Fakultet će u okviru razredbenog postupka, organizirati savjetovanje kandidata s invaliditetom (detektiranih temeljem zdravstvenih zahtjeva/kriterija).

O datumu i vremenu održavanja savjetovanja kandidati će biti pravodobno obaviješteni.

Kandidati Hrvati izvan Republike Hrvatske

• trebaju najkasnije do 21. lipnja 2024. u srpanjskom razredbenom roku dostaviti uz liječničku potvrdu specijaliste školske medicine, ispinjene Izjave o psihofizičkoj sposobnosti i Prijavni obrazac za Hrvate izvan RH koji se nalazi na mrežnim stranicama Fakulteta.

Preduvjet za upis: nostrificirana diploma srednjoškolskog obrazovanja koja je ekvivalent četverogodišnje srednje škole u Republici Hrvatskoj. Ostalu dokumentaciju ovi kandidati trebaju dostaviti najkasnije do 5. srpnja 2024. godine:

1. svjedodžbe svih razreda srednje škole i završnu svjedodžbu srednjeg obrazovanja uz rješenje o istovrijednosti stranih svjedodžbi od MZO RH
  2. potvrdu o pripadnosti hrvatskom narodu izdanu od Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH
  3. potvrdu o dodatnim učenikovim postignućima
  4. potvrdu o položenim ispitima državne mature izdane od NCVVO-a, odnosno ekvivalentnih ispita koje pristupnici polažu putem Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje (kandidati koji su polagali ispite državne mature u RH)
  5. dokaz o državljanstvu pod kojim se kandidat prijavljuje (ovjerena preslika putovnice za strane državljane koji ne posjeduju OIB, svi kandidati koji posjeduju OIB ne moraju dostavljati dokaz o državljanstvu)
  6. potvrda o završnom vanjsko vrednovanom ispitu (ako ga je kandidat položio)
  7. dokaz o promjeni prezimena (dostavljaju kandidati koji ne posjeduju OIB), u slučaju da je kandidat od trenutka izdavanja svjedodžbi promijenio/-la prezime (npr. ovjerena preslika vjenčanoga lista ili izvadak iz matice rođenih u kojem je stavljena bilješka o novome prezimenu u rubrici određenoj za naknadne upise)

Svaki dokument koji je izdan na stranom jeziku, kandidat ga prilaže uz prijevod ovjeren kod ovlaštenoga sudskog tumača.

Svu navedenu dokumentaciju dostaviti osobno u Referadu za integrirani prijediplomski i diplomski studij Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Heinzelova 55 u Zagrebu ili putem preporučene poštanske pošiljke na adresu: Veterinarski fakultet, Heinzelova 55.

Pristupnik koji će se upisati u posebnoj kvoti namijenjenoj Hrvatima izvan RH treba položiti B2 razinu Hrvatskog jezika na ispitu pri Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja za upis u 2. godinu studija.

Upisi u prvu godinu studija u ljetnom roku za kandidate koji su stekli pravo upisa u akademskoj 2024./2025. godini nakon generiranog upisnog broja po objavi rezultata Državne mature provoditi će se prema uvjetima koji će se pravovremeno objaviti na stranicama Fakulteta pod UPISI.

Molimo zainteresirane pristupnike da redovito prate web stranicu fakulteta, pod izbornikom UPISI.

Za sve informacije i pojašnjenja vezana uz upis slobodno nam se obratite na 01/2390-106 radnim danom od 10 – 14 sati ili na elektroničku adresu vpavicic@vef.unizg.hr.

DODACI ZA PREUZIMANJE:

UPITNIK-TEMELJEM-KOJEG-SE-IZDAJE-LIJEČNIČKA-POTVRDA-ZA-STUDIJ

Potvrda_liječnika

Izjava-o-psihofizičkoj-sposobnosti

Prijava za upis u 1. godinu studija 24.-25.- Kvota Hrvati izvan Republike Hrvatske

Dekan
Prof. dr. sc. Marko Samardžija