Unapređenje oporavilišta za divlje životinje na Veterinarskom fakultetu – WildRescueVEF

13.10.2023.,

Zbog dugogodišnjeg iskustva u liječenju i dijagnostici bolesti egzotičnih i divljih životinja, te skrbi o istima u trajanju od 17 godina, Veterinarski fakultet odlučio je unaprijediti prostorne, tehničke i ljudske kapacitete postojećeg Oporavilišta za divlje životinje. Uređenjem vanjskih i unutarnjih prostora povećat će broj životinja o kojima će se moći skrbiti, a nabavom opreme omogućit će se unapređenje izvedbe veterinarskih zahvata čime će se smanjiti smrtnost, ili u slučaju nužnog usmrćivanja, patnja životinja. Stručnim usavršavanjem zaposlenika, omogućit će se prijenos znanja i svijesti o bioraznolikosti na studente, a organizacijom popularizacijskih radionica, materijala i web stranice edukacija i senzibilizacija javnosti.

Posljednje obavijesti